Eski İngiltere Milli Oyuncusu Matt Ulusal Lig'te Mücadele Savaşı Veriyor

Matt Jarvis, İngiltere kupasını kazandıktan on yıl sonra Ulusal Lig'de neden Woking ile oynadığını açıklıyor ... Şu anda Ulusal Lig'de oynayan tek İngiliz uluslararası

Eski İngiltere Milli Oyuncusu Matt Ulusal Lig'te Mücadele Savaşı Veriyor
17 Nisan 2021 - 01:12
Matt Jarvis, İngiltere kupasını kazandıktan on yıl sonra Ulusal Lig'de neden Woking ile oynadığını açıklıyor ...
Şu anda Ulusal Lig'de oynayan tek İngiliz uluslararası, kariyerinin iki yılını kaçırdıktan sonra İngiliz futbolunun beşinci sırasındaki Woking için düzenli bir oyuncu.
34 yaşında, başkalarının çoktan istifa edeceğinin farkındadır. Ancak kariyerinin bu zirvesinden on yıl sonra, bekini yenmenin heyecanı, daha fazlası için geri gelmesini sağlıyor.
Jarvis,verdiği röportajda; Öyle ya da böyle gideceğinizi düşünüyorum diyor. Yeterince sahip olacak ve buna bir gün demeye karar verenler var. Ya da diğer tarafa gidersiniz. Şeklindeki konuşmalarına şu şekilde devam etti.
Kendi şartlarımla çıkmaya çok kararlıydım. Hâlâ formda olduğumu ve hala sahibim olduğunu kanıtlamak istedim. Hala sahip olduğumu kendime kanıtlamak istedim ve Futbol oynamayı seviyorum.’’dedi.
Bir Wolves oyuncusu olarak o bir İngiltere şapkasını kazandı, yılın oyuncusu ödülünü kazanmaya devam etti.West Ham'ı onun için monobahis 10 milyon sterlin ödemeye ikna etti. Ancak Premier Lig'de yedi sezonluk bir serisini, Norwich'te korkunç sakatlıklar olarak adlandırdığı olaylara katlanarak sona erdirdi.
Bu sorunların üstesinden gelmek için beklentilere meydan okuduktan sonra, Walsall ile Birinci Lig'de kısa bir süre kaldı, ancak sonraki hamleler işe yaramadı. Birkaç kulüp için imza atmam gereken bir dönem oldu ve beni hayal kırıklığına uğrattılar diyor. Bu zordu çünkü oynamaya geri dönmek için her şeyi vermiştim. Orada bitmesine izin vermeyecektim.
Perşembe gecesi antrenman yapan Woking ile parttime gitmek, onun medya çalışmalarını sürdürmesine ve genç ailesiyle zaman geçirmesine izin verdi. Kreşe götürülecek bir oğul ve yeni dönmüş bir kız var. Tüm hayatı gözlerden uzaktı. Gerçekten çılgınca.
Herhangi birinin finansal nedenlerle oynadığını düşünebileceği fikrine gülüyor. Hepsi bu. Para için değil, oynamayı sevmek için oynamak istiyorum.
Ve konuşmaya başladığında ona inanıyorsun.
Sahada yürümekten daha iyi bir şey yok, diyor, gözleri kocaman, gülümsemeyle gülümsüyor. Tam arkada koşmak, çarpı atmak. İçeriyi kesmek, şut atmak. Daha iyi bir his yok. Bir koşu bandında koşabilir, spor salonuna istediğiniz kadar gidebilirsiniz, ancak hiçbir şey bu açıklık hissini gölgede bırakmaz sahada ve birini alarak.
Sadece çalışma oranı bile dahil, etrafta koşmak, forma girmek, takım arkadaşınızın dışarı çıkmasına yardımcı olmak. İşte kaçırdığınız şey bu. Oyunları kazanmak. Birlikte kutlamak. Standart onu hoş bir şekilde şaşırttı.
Tam zamanlı olduklarını düşünürdünüz. Eğitime geliyorsunuz ve herkes bütün gün çalışıyor olsa bile zaten eğitime bir o kadar hazır oluyorsunuz. Buradan, oradan ve her yerden geldiler, ancak eğitimin başlangıcından eğitimin sonuna kadar herkes işin içinde.
Geçtiğimiz Mart ayında Maidenhead'e karşı ilk maçına çıkacak ve ikinci dokunuşuyla oyunun açılış golünü atacak olan takdim dramatikti. Yakında ikinciye yardım etti.
Başlıyoruz! Diye düşündüm. İkinci maçım, kızım doğduktan sonra hastaneden doğruca geldim, yarım saat oynadım ve bir asist daha aldım. 'İşte bu!' Diye düşündüm.
Ancak kilitlenme hızla takip edildi ve tek başına eğitime geri döndü. Neyse ki Jarvis için, bu pratikte onun uzmanlık alanı ve çoğundan daha iyi hazırlandığını söylemek doğru olur.
Alıştım diye gülüyor. Evde spor salonuna sahip olduğum için şanslıyım, bu yüzden kar yağdığında bile antrenman yapıp yapmam gerekeni yapabildim.
İstediğiniz kadar spor salonu ve ağırlık yapabilirsiniz, ancak antrenmana başlar başlamaz ve birisi biriki atar ve etrafınızda dolaşırsa, hızlanmanız biraz zaman alır, çünkü buna pek alışkın değilsiniz bu yön değişiklikleri. Bu, tek başına eğitimin zor kısmıdır.
Ama bu motivasyonu her zaman içimden aldım. Oldukça inatçıyım. Çocuklarla çılgın bir gün geçirdiyse, gece saat dokuz olsa bile oraya gideceğim ve sadece bunun için gideceğim.
Kısa süre sonra ikinci sezonda kalmayı kabul etti ve bu iki kamera hücresi görünümüne ekledi, ancak bu sefer birkaç zorluk yaşandı. Taç çizgisinden tezahürat yapan taraftar yok, ancak eski bir Premier Lig yıldızıyla mücadele etmeye hevesli bekler kaldı.
Bunu bekliyorum. Harika. Her zaman sana karşı iyilik yapmak isteyen birine karşı oynamak istiyorsun. Sadece durumlara uyum sağlamalısın.
Bazen Ulusal Lig'de oyun tarzı biraz farklıdır ve sadece yapmak istediğiniz şeyi yapma fırsatını elde etmek için oyunun bu çirkin tarafını yapmanız gerekir.
Kış aylarında sıradan olan halı saha sahaları daha zorlu bir rakip olmuştur. Bu beni gerçekten öldürdü diye açıklıyor. Geçmişteki yaralarımla oynayamam, vücudum bunu yapamıyor. Kaya gibi sertler ve tüm operasyonlar ve eklemler ile her şeyi sıkıştırıyor. İyileşmesi daha uzun sürüyor ve yapamıyorum.
Daha ne kadar vücudunu bunun içinden geçirmeye devam edecek? Emin değil. Ancak genç oğlunun, Şampiyonlar Ligi gecelerindeki tuhaf sorulara bir son vermek için bile olsa, onu canlı oynarken görme fırsatı bir hedef olmaya devam ediyor. Artık futboluyla ilgileniyor, bu yüzden televizyonda gelen her maç bana bunda oynayıp oynamadığımı soruyor. Hayır, tam olarak değil, dostum.
Aşağı gelip bir oyun görmesi onun için güzel olurdu.
O zamana kadar, Gana'ya karşı oynanan o maçın hatıraları var. Üzerinde Wembley otu bulunan çizme hala üzerinde. İngiltere futbolcuları tarafından imzalanan gömlek. İşlemeli şapka.
Zirve değil mi? Her çocuk ülkesi için oynamak ister ve ben aynıydım. Bu bir rüya gerçek oldu. O zamanın geniş oyuncuları düşündüğünüzde büyük bir başarı.
Wolves'taydım ve kendimizi ligde tutuyorduk ama Ashley Young, Theo Walcott, Aaron Lennon, Stewart Downing, James Milner vardı. Pek çok İngiliz geniş oyuncu vardı ve yoluma güç katıp içeri girmeyi başardım. Bir İngiltere şapkası. İnanılmazdı.
Fabio Capello'nun beni seçebilmesi büyük bir onur. İlk başlama vuruşunda Aston Villa'yı deplasmanda oynadık ve gol attım. 10 kazandık. Daha sonra bana ulaşan golün bu olduğunu söyledi. sınırın ötesinde bu yüzden çok önemli bir hedefti. Bu sınırı aldığım için kesinlikle çok mutluyum. Elbette daha fazlası için çaresizdim ama bu sonsuza kadar saklayabileceğim bir şey.
O günler geride kaldı ama macera devam ediyor.
Futbolda, her zaman bir şeyin peşindesin. Asla gerçekten mutlu değilsin. Her zaman bir sonraki şeyi istiyorsun. Bir cumartesi günü üç sayı atabilirsin ama alıya kadar ne olacağını düşünüyorsun. Ne yaptığını düşünemezsin, Devam etmek ve oyununuzun bazı yönlerini geliştirmek ve bir sonraki şeyi elde etmek için bu dürtüye sahip olmalısınız.
Şimdiye kadar yapmak istediğim tek şey futbol oynamaktı ve istediğimi 34 yaşına kadar sürdürdüm.’’ Diyerek röportajına son verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum