• DOLAR
  6,7772
  %0,07
 • EURO
  7,4608
  %0,01
 • ALTIN
  372,49
  %0,09
 • BIST
  8,3192
  %0,15
Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 935

Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 935

Afrin’e 20 Ocak’ta başlatılan Zeytin Dalı Harekatı sürüyor. Özgür Suriye Ordusu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin desteğiyle Afrin’e ilerliyor.

Harekatın 16’ıncı gününde Afrin’in kuzeyindeki Huruz Dağı ile batısında Hac Bilal Köyü PYD’den alındı. Hac Bilal Köyü, Şeyh Hadid beldesine giden anayollara hakim bir yükseklikte bulunuyor.

Huruz dağı’nda kontrol sağlanmasıyla da Bülbül belde merkezi güvence altına alınmış oldu. Dağın çevresindeki hedeflere yönelik operasyonların sürdüğü bildirildi.

Operasyon kapsamında hem Hatay hem Kilis sınırından topcu atışları da devam ediyor. Sınırda konuşlu fırtına obüsleri, Kilis-Hatay hudut hattındaki Darmık Dağı bölgesinde tespit edilen hedefleri yoğun ateş altına aldı.

Askerlerin şehit düştüğü alanlara top atışı yapılıyor. Bölgeden aralıklarla çatışma sesleri geliyor.

Hatay’ın Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçelerinin karşısındaki terör mevzileri de topçu birliklerince vuruluyor.

Çok sayıda askeri araç, zırhlı personel taşıyıcı ve mühimmat kamyonu güvenlik önlemleri altında sınır birliklerine sevk edildi.

TSK’DAN AÇIKLAMA

TSK, Zeytin Dalı Harekatı’nın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 935 olduğunu açıkladı.

TSK’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre 04 Şubat 2018 tarihinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 935 olmuştur. Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

escort izmit