GLUKOZAMİN

GLUKOZAMİN

GLUKOZAMİN
09 Ağustos 2020 - 20:25


 
Piyasadaki en iyi eklem iltihabı takviyelerinden biri olarak haklı bir üne sahip olmasına rağmen, glukozamin eklem ağrısını hafifletmekten daha fazlasını yapar. Aslında, araştırmalar bu harika ürünün azalmış inflamasyondan bağırsak yapısına kadar farklı faydalar sunduğunu ispatlamaktadır. Glukozamin, kapsamlı bir şekilde incelenmiş bir bileşendir ve eczanelerde ve sağlıklı gıda mağazalarında bir gıda takviyesi olarak yaygın şekilde bulunur. Ek olarak, glukozaminin aylar ve yıllar boyunca kullanıldığında en güvenli takviyelerden biri olacaktır.
 
Glukozamin nedir?
 
Glukozamin, birbirine bağlı şeker ve protein zincirlerinden yapılan eklemlerin kıkırdağında bulunan bir bileşiktir. Kemiklerde ve kaslarda görülen sancıyı en aza indirerek rahatça hareket etmenizi sağlayan doğal bir ağrı kesici ve eklemler arası bileşen olarak işlev görür. Glukozamin güçlü doğal antienflamatuar (antienflamatuar) ve yaşlanmaya direnç sağlar (yaşlanma karşıtı) özelliklere sahiptir. Eklem iltihabı için en yararlı ve organik destekleyicilerden biri olan, glukozamin sıklıkla yaşa bağlı kemik ve eklem ağrısını tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca kronik eklem veya sindirim bozuklukları olmayan sağlıklı insanlarda bile sindirim ve bağırsak sağlığı, hareketliliği ve genel vücut yapı sağlığını iyileştirmeye yardımcı olmak için kullanılır.
 
Glukozamin olmadan, günlük hareketler ve görevler çok zor ve acı verici olabilir. İnsan vücudundaki kıkırdak gibi mühim unsurları oluşturan belirli protein ve yağların sentezi için glukozamine ihtiyacı vardır. Bu, eklem tendonlarının ve bağlarının yapımında önemli bir rol oynar. Bunun yanı sıra, sinovyal sıvı olarak da adlandırılan yağlama sağlamak için eklemleri çevreleyen sıvılar oluşturmaya yardımcı olur.
 
Glukozamin bağırsak sağlığı için de hayati önem taşır. Zira glukozamin, kalıcı inflamasyondan hastalık gelişimine varıncaya değin her şeyde rol oynayan mikrobiyomunuzun sağlığında önemli bir rol oynar. Aslında, Avustralya'dan bir çalışma; Vücudun glukozamin sülfat ile takviye edilmesinin bağırsaklarınızdaki sağlık ve bağışıklık üzerinde geniş etkileri olabilecek yararlı bakterilerin kompozisyonunu değiştirebileceği gösterilmiştir.
 
Şiddetli eklem ağrısı olan her insanın glukozamin takviyesinden faydalanmasından sonra, glukozamin kullanan birçok insanın altı ila sekiz hafta içinde ağrıdan iyileştiği bildirilmiştir. Pek çok birey glukozamin takviyeleri alır; Eklem iltihabı, daha iyi sindirim sıhhati, azaltılmış iltihaplanma ve daha az kemik ağrısı, yaşam kalitesini iyileştirmede doğal bir rahatlama ürünüdür. Herhangi bir yan etkisi veya riski olmayan çoğu insanda glukozamin; Yaşlanma belirtileri ile mücadele etmek ve yaşam kalitesini üst düzey olarak iyileştirmek için uzun süre güvenle kullanılabilir. Tiens ürünlerinden olan glukozamin sayesinde hayatınızı daha kaliteli yaşam koşullarına çıkarabilir ve bunun tadına varabilirsiniz.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum