İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi

  Belirli sağlık sorunları olan ve İngiltere’de tedavi görmek isteyen kişilerin Birleşik Krallık’ta özel sağlık hizmetlerinden faydalanabilmeleri için tıbbi tedavi vizesi başvurusunda bulunmaları

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi
24 Kasım 2019 - 14:23

 

Belirli sağlık sorunları olan ve İngiltere’de tedavi görmek isteyen kişilerin Birleşik Krallık’ta özel sağlık hizmetlerinden faydalanabilmeleri için tıbbi tedavi vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Bu vize İngiltere Ziyaretçi Vizesi kapsamında verilen bir vizedir.

Bu kapsamda verilen her vizede olduğu gibi tıbbi tedavi vizesinde de başvur sahibi öncelikle İngiltere Ziyaretçi Vizesi gerekliliklerini yerine getirmelidir. Bu gerekliliklere ek olarak vizenin kendi şartlarını tamamlaması gerekir.

İNGİLTERE TIBBI TEDAVİ VİZESİNDE ARANAN ŞARTLAR

Tıbbı tedavi vizesi başvurusunda aranan en önemli şart tedavinin kesinlikle özel bir hastanede yapılıyor olmasıdır. İngiltere devlet hastanelerinde tedavi imkânı sunulmamaktadır. Bu nedenle vize başvurusu yapmadan önce ilgili özel hastane ile tüm yazışma ve anlaşmalar yapılmış ve hasta o hastaneden kabul almış olmalıdır. Bunu içeren bir belge zaten başvuru dosyasında istenen evraklar arasındadır.

İngiltere’de tedavi görmek isteyen başvuru sahibinin rahatsızlığının ne olduğu, hangi teşhis konulduğu, görmesi gereken tedavilerin ne olduğu vize başvurusunda olukça önemlidir. Tüm bu durumlar uygun şekilde belgelendirilmiş olmalıdır. Aynı zamanda tedavinin ne zaman başlayıp ne zaman biteceği dosya içerisinde Vize merkezi yetkililerine sunulmalıdır.

Bu bilgi ve belgelerde bazı eksiklikler var ise başvuru dosyasının konsolosluğa sunulmaması gerekmektedir. Çünkü bu kapsamda yönetmelik çok nettir ve herhangi bir esneklik söz konusu olmayacaktır. Eğer sizden istenilen tüm şartlara uyuyorsanız, gerekli tüm görüşmeleriniz yapılmış ve ilgili özel hastane sizi kabul etmişse ve evraklarınız dosyanızda eksiksiz bir şekilde ise başvurunuzu yapmalısınız.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum