İyi Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'na Vejdin Ensarioğlu seçildi

İYİ Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’nın 1.Olağan Kongre’sinde, başkanlığa yeniden Vejdin Ensarioğlu seçildi. 17 ilçeden 14’ünde teşkilatlandıklarını ifade eden Ensarioğlu, son seçimde Diyarbakır’da üçüncü parti olduklarını, 600 oyla milletvekilliğini kaybettiklerini söyledi.

İyi Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'na Vejdin Ensarioğlu seçildi
29 Temmuz 2020 - 22:16

İyi Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’nın Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesindeki bir düğün salonunda düzenlenen 1. Olağan Kongre’sinde Başkanlığa yeniden Vejdin Ensarioğlu seçildi. Pandemi nedeniyle kongrelerine genel merkezden katılım olmadığını ifade eden Ensarioğlu, önceliklerinin halkın sağlığı olduğunu söyledi. 

17 ilçeden 14’ünde teşkilatlandıklarını, son seçimde ise Diyarbakır’da üçüncü parti olduklarını ifade eden İyi Parti Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu şunları söyledi:

DİYARBAKIR’DA 3. PARTİ OLDUK, 600 OYLA VEKİLLİĞİ KAYBETTİK

Alınan baskın seçim kararı sebebi ile teşkilatımızı tam oluşturamadan 2018 seçim çalışmalarına başladık. Ayrıca ilimizde ve bölgemizde güçlü olan iki büyük parti arasında seçime girdik. Sürpriz bir kararla Diyarbakır’da adayımız olarak bize heyecan katan, eski bakanımız ve partimizin siyasi işler başkanı Sayın Salim Ensarioğlu başta olmak üzere diğer milletvekili adaylarımızla birlikte sahur vakitlerine kadar çalışarak 25 bin civarında oy alarak Diyarbakır’da 3. Parti olduk. 600 oyla Milletvekiliğini kaybettik. Aslında kaybetmedik sandıkta kazanmıştık, ancak seçime girmemizi engellemeye çalışan güçler seçim Kurulu’nda oylarımızı çalarak kazanmamızı engellediler.  Biz bunu tutanaklarla tespit ettik, itiraz ettik ama ne yazık ki bazı engelleri aşamadık.  Anladık ki haklı olmak yetmiyor, öyle bir olağanüstü dönemden geçiyoruz ki, haklının değil güçlünün egemen olduğu bir düzendeyiz.

17 İLÇEDEN 14’ÜNDE TEŞKİLATLANDIK, ÜYE SAYIMIZ 5 BİNE DAYANDI

Seçimden sonra hemen teşkilatlanma çalışmalarımıza hız verdik.  Allah’a çok şükür 17 ilçemizden 14’ünde teşkilatlanmamızı tamamladık. Üye sayımız beş binlere dayandı. Beş bin cesur yürek bizimle beraber. Hepsini buradan kucaklıyorum. İnşallah bundan sonraki ilk genel seçimde iktidara yürüyeceğimize inancımız tamdır”

YORUMLAR

  • 0 Yorum