Kahramanmaraş'ta çiftçinin yeni umudu "Salep"

Kahramanmaraş'ta Afşin’e bağlı Büyüksevin Mahallesi'nde yetiştirilen salepler 'Salepcizade' markasıyla satışa sunuldu.

Kahramanmaraş'ta çiftçinin yeni umudu "Salep"
18 Ocak 2021 - 03:26

Genç ve tecrübeli girişimci Alper Gökşen, Afşin’in bereketli topraklarında denemesi yapılan 'Salepcizade' adıyla satışına başlanan saleplerin seri üretimine başladı.

50 gramlık özel ambalajlarda yüzde 100 doğal olarak üretimi yapılan ve hiçbir katkı maddesi kullanılmadan müşteriye ulaşan ürünün tanıtımına başladıklarını duyuran girişimci Alper Gökşen, Afşin’de üretim yapmak isteyen herkes için bir gelir kapısı olduklarını söyledi. Afşin’de üretilen diğer tarım ürünlerine göre daha az masraf, daha az zaman kaybı ve kaliteli ürün alım garantisinin yanı sıra pazarlaması en kolay ürünlerden birinin salep olduğunu ifade eden Gökşen, "Kaliteli ürün noktasında Afşin’de yaptığımız denemelerde salep, yüzde 100 doğal yolla üretimi yapılmakta ve yine el değmeden üretilerek müşteriye ulaştırılmaktadır" dedi.

"Afşin’in bereketli toprakları 'Salepcizade' markasıyla salep ile tanıştı" diyen Alper Gökşen, yetiştirmesinden üretimine, paketlemesinden pazarlamasına kadar her aşamasında görev alan ekibin salep üretim ve pazarlaması konusunda gerekli eğitimi aldıklarını söyledi. Salep üretiminde üretmek ve satmak isteyen genç girişimciler için çağrıda bulunan Alper Gökşen, Salepcizade olarak üreten tüm vatandaşların ürünlerini almaya hazır olduklarını kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum