• DOLAR
  5,8532
  %-0,09
 • EURO
  6,5333
  %-0,00
 • ALTIN
  279,59
  %-0,00
 • BIST
  97.324
  %-1,11
Boşanma Davaları Hakkında

Boşanma Davaları Hakkında

Boşanmanın gerçekleşebilmesi için birtakım sebeplerin gerçekleşmesi gerekiyor. Kanun bu sebepleri genel ve özel sepeler olarak ikiye ayırmıştır. Özel sebepler; zina, hayata kast, kötü muamele, kırıcı söz ve davranışlar, küçük düşürücü suçlar, haysiyetsiz hayat, terk, akıl hastalığıdır. Genel sebepler ise; evlilik birliğinin temelinden sarsılması, anlaşmalı boşanma ve fiili ayrılıktır. Her sebep için gerçekleşmesi gereken ayrı şartlar vardır. Boşanma davasının avukata danışmaksızın açılması halinde şart gerçekleşmediği için davacı taraf, davanın reddi durumu ile karşı karşıya kalabilir. Adana boşanma avukatı olarak müvekkillerimiz için, en doğru sebebe dayanarak boşanma davası açılmaktadır.

Boşanmada İzlenecek Yol

Adana avukat büromuz, müvekkillerine süreç hakkında bilgilendirmekte ve izlenecek yol konusunda destek olmaktadır. Boşanma davalarında merak edilen hususlardan bir tanesi de dava ücretleri ve dava sürecinde ne kadar para harcanacağı hususundadır. Boşanma davaları birbirinden farklı süreçtir bunun içinde sabit bir avukatlık ücreti belirlenmesi mümkün değildir. Anlaşmalı boşanmalarla, çekişmeli boşanmalar arasında hem süre hem de izlenecek yol birbirinden farklı olacağından dolayı sürecin uzunluğu da değişecektir. Boşanmak toplumumuz nezdinde, istenmeyen bir durum olsa da yukarıda bahsetmiş olduğumuz genel ya da özel şartlardan herhangi birisinin gerçekleşmesi halinde sorunun büyümemesi için de en doğru çözümdür.

Boşanma davalarında, boşanma sebebinin geçerliliğinden ziyade, hakimin yazılı delil ya da tanıklar ile boşanmanın kaçınılmaz olduğuna ikna edilmesi gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN