• DOLAR
  5,7289
  % 1,24
 • EURO
  6,3626
  % 1,40
 • ALTIN
  277,4755
  % 1,96
 • BIST
  96.032
  % 0,78
İso 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

İso 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

Teknoloji, hayatımızın her yerinde var. İçtiğimiz kahveyi yapan makine, Serinlemek için açtığımız klima ve günlük hayatımızın içindeki daha yüzlercesi teknolojinin bir nimeti. Fakat artık şeffaflaştık. Artık bizim ne yaptığımız, hangi tür müzikler dinlediğimizi, teknoloji casusları yani namı diğer hacker grupları rahatlıkla bulabiliyor. Bu sorunlarla başa çıkmamızı ise bilgi güvenliği yönetim sistemi sağlıyor.

Bilgi Güvenliği Neden Önemli

Bilgilerimiz bu kadar kolay başkalarının eline geçerken, insanlar kendini güvende hissetmek isterler. Bunun için genellikle en güven veren sitelerden alışveriş yapar, en güvendiği sosyal medyalarda hesap açarlar. İnsanların sizin firmanızın internet sistemine güvenmesi için, çok büyük bir markanızın olması yeterli değildir. Daha standarda uygun, elle tutulur bir şey göstermeniz gereklidir. Tam bu noktada turcert.com firmasının verme yetkisinin olduğu iso 27001 belgesi ortaya çıkıyor. Bu belge, sitenizin sisteminin bilgi güvenliği konusunda standartlara uygun olduğunun bir göstergesidir.

Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin Ne Faydası Var?

Bilgi güvenliği yönetim sistemi, ıso 27001 belgesini almanız için herhangi bir yasal zorunluluk yok. Fakat önemli olan yasal zorunluluğun olmayışı değil, Sizinle çalışan ya da çalışmak isteyenlerin, size olan güvenini kazanmanızdır. Bir insan bilgisinin 3. Kişilerin eline kolayca geçmeyeceğinden emin olduğu taktirde size daha fazla güvenir. Turcert.com üzerinden alabileceğiniz bu belge sayesinde siz de standartlara uygun, güvenli bir sisteme sahip olduğunuzu insanlara gösterebilecek ve insanların güvenini kazanabileceksiniz.

https://www.turcert.com/belgelendirme/sistem-belgelendirme/iso-27001-bilgi-guvenligi-yonetim-sistemi/iso-27001-bilgi-guvenligi-yonetim-sistemi-nedir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?