Kişisel Doğum Haritası Nasıl Çıkarılır? Ücretsiz Hesaplama

Kişisel Doğum Haritası Nasıl Çıkarılır? Ücretsiz Hesaplama
30 Nisan 2022 - 14:25

 

En kısa tabiriyle ücretsiz bir doğum haritası astroloji alanında donanımlı uzmanların bilgi ve deneyimlerinin teknolojinin ilerlemesiyle birlikte özel programlara aktarılarak sunulan türüdür.

Eskiden uzman astrologların gök günlüklerinden faydalanarak uzun uğraşılardan sonra çıkardıkları doğum (natal) haritalarını, bu çağda teknolojik destek yardımıyla astroloji bilgisi olmayanlarca bile oluşturmak ve tüm yorumlarını hızlıca görmek mümkün hale geldi.

Astrolojik harita hesaplaması yapmak üst seviyede astrolojik bilgi gerekliliği içeren, son derece zor ve karmaşık bir iştir. Bundan dolayı sıradan bir kişinin kişisel doğum haritasını çıkarması, gereken astrolojik bilgilere sahip olmadan imkansızdır. Sevindirici olan şu ki, teknolojik destek sayesinde bütün hesaplamaları sizin için yapabilen yazılımlar üretilmiştir. Bizler de uygulamamızı kendinize ait doğum haritasını en kolay yoldan çıkarabilmeniz amacıyla tasarladık.

Gök günlükleri (ephemeris) tüm tarihler için tüm astrolojik gezegenlerin bulunduğu burç ve dereceleri görmeye yarayan teknik verilerden oluşur. Bu bilgilere bakarak, astrolojik konumları görebilirsiniz yine de, gerek harita oluşturma ve gerekse işaretleri okuma ve anlamlandırma işinde çaresiz kalabilirsiniz. Haritadaki verilerin okunması yalnızca astroloji uzmanlarınca icra edilebilecek zorluk derecesi yüksek bir iştir. Böyle bir hizmet için bir astrologtan ücretli hizmet alabilir sitemizde sunduğumuz doğum haritası hesaplama yazılımından faydalanabilirsiniz.

Astrolojik açıların yoruma açık tarafları olsa bile, aslına bakarsanız genellikle aşağı yukarı aynı anlamları ifade eder. Bundan dolayı bire bir olmasa dahi farklı astrologların yaptıkları yorumlar bir birleri ile örtüşür.

İnternet üzerinde bilinen pek çok ücretsiz doğum haritası sitesi olduğunu görüyoruz. Bu siteleri incelediğimizde, büyük bir kısmının yalnızca işaret ve sembollere yer verdiğini, ama bu değerlerin hangi doğrultuda yorumlanacağını herkesin anlayacağı biçimde izah etmekte yetersiz kaldığını görüyoruz. Oysa ki yeterli astrolojik bilgiye sahip olmayanlar yorumlu doğum haritası sonuçlarını bilmek isterler. Bu nedenledir ki astroasist.com olarak kolay anlaşılır yorumları barındıran bir harita servisi olarak hizmet veriyoruz.

Astrolojik alanda uzman değilseniz dahi şahsınıza ait detaylı ve yorumlu yıldız haritanızı çıkarabilirsiniz. Haritanızı çıkarmak için doğum anınıza ilişkin tarih bilgilerini ve doğduğunuz şehrin enlem/boylam bilgilerini forma girmeniz yeterli. Hesapla butonunu tıklamanızla birlikte derhal haritanızı çıkarmış olacaksınız.

Yıldız haritası çıkarılması için gerekli olan saat bilgilerinin doğruluğu büyük öneme sahiptir ki, astrolojik planda bazen bir iki dakikalık farklılığın bile tüm astrolojik konumları etkileyeceğini unutmamak gerekir. Astroloji haritalarının oluşturulabilmesi ve anlamlarının izah edilebilmesi için, doğumun gerçekleştiği saatin kesin olarak bilinmesi şartı vardır. Sitemizde ücretsiz olarak hizmet verdiğimiz doğum haritası uygulaması da, saat ve dakika şeklinde giriş sağlayacağınız bu bilgiler dahilinde kişiye özel doğum haritası sonucunu yorumlu bir şekilde vermektedir.

Yıldızların konumları zamana göre değişse de, bir doğum haritası sahibinin doğduğu ana göre gökyüzünün bir fotoğrafı olması sebebiyle sabittir.

Doğum (Natal) haritası bir insanın doğum anında bulunduğu yere ait astrolojik etkileri olan Güneş, ay ve diğer gezegenlerin bulunduğu yerleri bilmemize imkan tanıyan bir haritadır.

Yükselen Burç Bulma Yükselen Burç Hesaplama

Web sitemizin hesaplama aracıyla, herhangi bir astroloji bilgisine sahip olmamanız halinde bile 1. Ev konumunuzu öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken şey oldukça basit. Tabi ki doğduğunuz saati doğru şekilde bilmeniz kaydı ile. Uygulamamızdaki yükselen burç bulma formuna, doğum saatinizi doğduğunuz lokasyonu yazın, peşinden beliren hesapla butonunu tıklamanız yeterlidir.

ASC Ascendant gözlerinizi dünyaya açtığınız anda coğrafi koordinatınıza göre, doğuda yükselmekte olan burca verilen addır. 12 evli astroloji sistemine göre düzenlenmiş olan natal haritanızdaki ilk evinizdir. İnsanlar kendilerini Güneşin konumlandığı burca göre ifade ediyor olsalar da, dışarıdan bakılınca başkalarının gözünde daha farklı şekilde görünürler. Çünkü dışarıya verdiğimiz izlenim daha çok yükselen burcumuz ile ilgilidir.

Herkesin bildiği gibi, Güneş ışıklarından daha fazla faydalanmak amacıyla saatler belli zamanlarda ileri ve geri alınır. Son yıllarda ülkemizde bu tür bir uygulama kullanımdan kaldırılmış olsa da, ASC (Ascendant) burcu bulunacak kişinin doğduğu yıl böyle bir uygulamanın var olup olmadığı bilinmeli ve tüm hesaplar bu ayrıntıya göre şekillendirilmelidir.

ASC (Ascendant) tespiti için gök günlüğü çizelgelerinden yararlanılır. Bu veriler astrolog olmayanlar için deşifre edilemeyen teknik içeriklerden oluşur. Bu tablolardan tam olarak faydalanmak için astrolojik anlamda uzmanlık seviyesinde bilgi ve beceri sahibi olunması gerekmektedir. ASC (Ascendant) hesaplamada en garanti ve güvenilir yöntemlerin başında bir astrologtan profesyonel yardım almak ve çeşitli astroloji programları kullanmak gelir. Sitemizi de bu konuda güvenle kullanabilir, yükselen burcunuzu kesin bir netlikle bulabilirsiniz.

Yükselen (1.Ev) burcun ne anlam taşıdığı ve dışarıya nasıl gösterdiği hesaplama işleminden ele geçen sonuçla birlikte verilmektedir. Bu ilk evin önemi genelde takip edilen Güneş burcundan bile fazladır desek aslında doru söylemiş oluruz. Çünkü astrolojik yorumlamalarda yükselen bilindikten sonra tüm yerleşimlerin öbür ayrıntıları da hesaplanabilecek demektir. Harita yorumlamalarında tahminler muhakkak 1. Evle ilişkilidir. Bu da yükselen burcun ehemmiyet derecesini ortaya koyan en geçerli bilgidir. Koordinat ve doğum saatinize ilişkin bilgilerle mutlaka hangi yükselen burç olduğunuzu tespit edin. Bu tespit, kendinizi daha iyi tanımanızı, nasıl bir imajınız olduğunu daha çabuk bilmenizi mümkün hale getirir.

İnternet üzerinde yükselen hesaplama işlemleri ile alakalı araştırma yaparken bazı basit tabloları görmüşsünüzdür. Yükselen burcun tespit edilmesi konusunda doğru bir netice ortaya koyan gösterildiği gibi basit bir yükselen burç bulma cetveli bulunmamaktadır gerçekte. Bulduğunuz bir çizelgede, coğrafi konuma yer verilmiyor ve sadece Güneşin konumu ve 2 saatte bir yükselen sıralaması yapılmışsa değer vermeyin. Çünkü gerçek yükselen burç bulma işlemlerinde coğrafi konum bilgisi, timezone ve dolayısı ile de yaz/kış saati uygulaması kesinlikle gerekmektedir.

Güneş Burcu Nasıl Bulunur? Ne Anlama Gelir?

Burcunuzdaki Güneş doğal kimliğinizi ve yaşantınızın olağan akışı esnasında değişmeyen esas özelliklerinizi verir. Bu özellikler sizin dünyaya ışıldadığınız görüntü, içsel özelliklerinizdir. Aslında bir güç kaynağı olan Güneş, Güneş Sistemi’nin tam olarak merkezinde yer alır ve buna benzer şekilde Güneş burcunuz da benzeri olmayan kişisel merkezinizi tanımlar. Özelliklerinizi daha iyi anlayabilmek için sitemizdeki burç tespit etme uygulamasından yararlanabilirsiniz. Güneş, zodyaktaki en büyük güç olduğu gibi, natal haritalarda da en önemli güç olarak kabul görür. Buradan alınan etki, iç dünyanızla ve yaşamınız boyunca kim olmaya yaklaştığınızla bağlantılıdır. Kabiliyetlerinizi toplumla hangi yolla etkileşime sunduğunuzu ortaya koymakla birlikte değerlerinizin, hedeflediğiniz şeylerin ve içsel benlik duygunuzun temel yapısını oluşturur. Orta yaşların arkasından, Güneş burcunun etkisi artış gösterir çünkü yaş ilerledikçe, kim ve ne olduğunuz konusunda kendinizi daha iyi anlamış olursunuz.

Ay Burcu Nasıl Bulunur? Ay Burcu Nedir?

Şahsınızın ya da tanıdığınız birinin duygusal özelliklerini daha iyi anlayabilmek için, web sitemizdeki Ay burcu hesaplama yazılımını kullanabilirsiniz. Şayet natal haritanızdaki Ay’ın hangi burçta olduğunu merak ediyorsanız doğum tarihinizi forma girmeniz yeterli. Son olarak hesapla butonuna tıklayın. Eğer başka birisine ait Ay burcu verilerine ulaşmak isterseniz ilgili kişinin doğum bilgilerini, Ay’ın şuanki konumunu merak ediyorsanız, bugünün tarih bilgilerini forma girmeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra sorgulanan tarih içerisinde Ay’ın bulunduğu burcu ve o konumda hangi anlamlara geldiğini görebilirsiniz.

Duygusal alanlardaki çok fazla konuda tesir sahibi olan Ay’ın doğum haritasındaki konumu astroloji uzmanının üzerinde çok durdukları başlıca konular arasındadır. Astrolojik haritada, Ay’ın bulunduğu burç, bilhassa insanlara duygusal anlamda nasıl tepki verdiğimizi tespit etmemizi sağlar.

Tüm doğum haritası hesaplamalarındaki gibi, Ay burcunun bulunması için de doğum anına ait verilerin tam olarak bilinmesi istenir. Bu bölümün doğru olması son derece önemlidir, çünkü sadece küçük bir zaman farkı farklı bir burca işaret edebilir, bu yüzden emin olmak adına kesinlikle özenli davranılması gerekir. Kesin doğum saati bilgilerine sahipseniz, websitemizdeki gibi doğru hesaplama yapan bir otomatik hesaplama uygulaması gerekli sonucu olanak sağlayacaktır.

Ay’ın sembolik manada koruyucu bir şekilde Güneş’in çevresinde dolaşması ve Güneş ışıklarını bizlere iletmesi gibi, natal haritamızdaki Ay da kendimizi ne şekilde koruduğumuzu, kendimizi nasıl rahat ve güvende tuttuğumuzu bildirir.

Haritamızdaki Ay burcu bilinç altındaki konuları yönetiyor olması nedeniyle duygusal alanlarımızla alakalı pekçok konu Ay’ın bulunduğu burçla tam anlamıyla ilgilidir ki, zevkine vardığımız konular ve alışkanlıklarımız da Ay burcumuzun etkisi altındaki konular arasındadır. Duygularımızı etkilemesi nedeniyle hayatımızın bütün yönlerini tam anlamıyla etkileyebilir fakat, daha önemlisi kurduğumuz ilişkiler üzerindeki etkisidir. Haritamızdaki Ay burcu özellikle sevgi alanındaki beklentilerimizi, beslenme alışkanlıklarımızı ve duygusal manada rahatlama ihtiyaçlarımız da yönlendirir.

Ücretsiz Merkür Burcu Bilgilerini Gir Burcunu Öğren

Merkür burcumuz iletişim tarzınızı belirlediğinden ve düşünce sürecimizi şekillendirdiğinden dolayı, yaşamımızın tüm alanlarında etki sahibidir. Konumlandığı burca göre Merkür’den aldığınız etkiyi görebilmek için Merkür burcu sitemizi kullanıp ilgili tespiti yapmanız gerekir. Burçlardaki konumuna göre değişik anlamlara gelen Merkür burcumuz, zeka potansiyelimizi ve bu zekayı nasıl kullandığınızı gösterir. İlk kez karşılaştığımız birisinin, esasen Güneş’in bulunduğu burcu ile değil, Merkür burcuyla diyaloğa gireriz. Haritada konumlanan Merkür, anlama, bilgileri içselleştirme ve başkalarıyla fikir alışverişinde bulunma şeklimizi koyar ortaya. Bir burçtaki Merkür nasıl düşündüğümüzü, yazı yazmakla alakalı yeteneklerimizi ve diğer insanlarla iletişim kurma kalitemizi bildirir.

Venüs Burcu Hesaplama Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Venüs burçlar arasında devir daim yaparken, günlük olarak kaba olarak 1° lik mesafe kat eder. Bu, bir burçta neredeyse bir ay geçirdiği manasına gelir. Bununla birlikte on sekiz ayda bir kez olmak kaydıyla geri hareket eder ki, Venüs’ünüzün kesin konumunu belirlemenin en iyi yöntemi doğum haritanıza bakmak ve doğduğunuz günde hangi burçta olduğunu anlamak için bir Venüs burcu hesaplama yazılımı kullanmaktır. Venüs’ün yerleştiği burç değerlere işaret ettiğinden para, estetik ve lüks bulduğumuz şeylerle olan ilişkimiz üzerinde etkilidir. Astrolojik açıdan daha önemlisi, Venüs işaretlerimiz bize sevgi potansiyelimizi, nasıl şefkat gösterdiğimizi, aşkı nasıl yorumladığımızı ve daha fazlasını anlatır. Sevdiğiniz kişiyle aranızdaki uyumluluğu çıkarmak için Güneş’e göre yorum yapmak az çok bilgi verir oysa ki, Venüs burcu yorumu doğrudan aşkı anlamanın en kesin yoludur.

Mars Burcu Analizi ile Neler Öğrenebilirsiniz?

Diğerlerine göre Mars oldukça hızlı gezegenlerden biridir ve hangi tarihlerde retroya girdiğine bağlı olarak iki - yedi ay süreyle burçlar üzerinde etki sahibidir. Bilindiği gibi Mars’ın burçlar kuşağını tam olarak kat etmesi ortalama 2 sene sürer. Bu 2 senelik döngüyü tam manada tespit edebilir, içinde bulunduğunuz süreçte neler yaşadığınıza ve hissettiklerinize göre notlar alırsanız, iki yıl sonraki Mars döneminde nasıl harekete geçeceğiniz ve enerji seviyenizi korumak hakkında iyi bir iş çıkarmış olursunuz. Mars burcunuzun ne anlama geldiğini öğrenmek, harekete geçme şekliniz ve motivasyon kazanmak için ihtiyacınız olan şeylerle alakalı size fikir verebilir. Bu bilgiler, enerji kazanmanıza ve hayatınızı daha kolay hale getirmenize yardımcı olabilir. Haritanızdaki Mars’ın konumunu kesin bir doğrulukla tespit etmek için Mars burcu hesaplama yazılımı kullanmakta önemli derecede fayda vardır.

Astrolojide Jüpiter Burcu Nedir? Ne İşe Yarar?

Jüpiter’in yer aldığı burç sizinle alakalı normalde bilinenden daha fazla konu içerir, algı kapasitenizi genişletme ve bilincinizi yükseltme yollarını gün yüzüne çıkarır. Genişlemeyi ifade eden Jüpiter genellikle bu özelliği ile birlikte bol miktarda dürüstlük ahlakı da verir. Jüpiter’in konumlandığı burcu gerçek manada anlamanız, kendinize daha fazla şansı çekmenize imkan tanır. Jüpiter burcunu hesaplamanın birden fazla yolunu kullanabilirsiniz. Bir astroloji aracı kullanarak tek tıklamayla Jüpiter’inizin konumunu kolayca bilebilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve yılınızı bilmek durumundasınız. Bununla beraber Jüpiter hesaplama tablosunu kullanarak tarihleri ​​de gözden geçirebilirsiniz. Doğum anınıza ait Yıldız haritanız çıkarılmışsa Jüpiter’inizin yerleştiği burcu buradan da görebilirsiniz. Özellikle net bir şekilde bu pozisyona detaylıca göz atmak isterseniz Jüpiter burcu hesaplama uygulamamızdan yararlanabilirsiniz.

Satürn Burcu Hesaplama Uygulaması Astrolojik Harita

Satürn, devri uzun bir gezegen olup, bir burç derecesinde ortalama olarak iki buçuk sene geçirir ve başlangıçtaki pozisyonuna yeniden dönmesi 28 ila 29 yıl arasında bir zaman sürer. O ana Satürn’ün Dönüşü ismi verilir ve bu bir tür olgunluk işaretidir. Satürn’ün bu devri benzer yaş grubundaki kişilerin benzer hayat dersleri aldığı manasına gelir. Websitemizde yer alan Satürn burcu hesaplama yazılımı vasıtasıyla Satürn’ün bulunduğu astrolojik lokasyonu bulabilirsiniz. Astrolojik bir doğum haritasında Satürn’ün bulunduğu burç, sınır çizgilerimizi, korkularımızı ve sorumluluklarımızı gösterir. Satürn’ün konumu, sorumluluklarımıza bakışımızı açığa çıkarabilir ve bununla beraber, doğal şekilde dışa vurmakta zorluk çektiğimiz ve üstelik karakterimizin temel parçası olarak kabullendiğimiz özelliklere de işaret edebilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum