Kurban Bağışı

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak en temel görevlerimizden birini yerine getiriyor ve hayra vesile olmak için çalışıyoruz.

Kurban Bağışı
07 Temmuz 2021 - 22:58
Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak en temel görevlerimizden birini yerine getiriyor ve hayra vesile olmak için çalışıyoruz. Yedi Başak İnsani Yardım vakfı olarak birçok proje yürütüyoruz. Bu projeler acil yardım, su kuyusu ve kalıcı eserler olarak hayat buluyor. Bunlar dışında kardeş aile projesi, yetimlere toplanan yardımlar, sosyal sorumluluk, zekât ve sadaka projelerimiz de devam etmekte. Dönemsel yürüttüğümüz faaliyetlerimiz de mevcut. Bağış yaparak vakfımıza destek olabileceğiniz kurban bağışı projemize de sizler sayesinde hayat veriyoruz. Dini bir bayram olan kurban, İslam dünyasında yardımlaşmayı, bereketi, bolluğu, eşitliği ve ibadeti temsil eder. Bu yardımlaşmada payı bulunan derneğimiz, kurban faaliyetlerine devam ediyor.‘’Kurban samimiyettir’’ sloganıyla hizmet veren Yedi başak İnsani Yardım Derneği, ülkeler arası kurban bağışını mümkün kılıyor.  

Derneğimiz üzerinden birçok ülkeye kurban bağışı yapmanız mümkün. Herkesin eşit ve aynı olanaklarla yaşadığı bir toplum için kurban bağışı oldukça önemlidir. Kurban bağışı tıpkı kardeşe uzatılan bir yardım eli gibidir. Özellikle savaş ve kriz bölgelerindeki kardeşlerimize yapacağımız her türlü yardım, hayati önem taşıyor. Bu nedenle açlık ve birçok farklı krizle savaşan ülkelerdeki kardeşlerimize yardım eli uzatıyoruz. Afrika da bu ülkelerden birisidir. Farikadaki kardeşlerimizin aç kalmaması ve içinde bulundukları durumdan kurtulmaları için kurbanlar bağışları topluyor ve kesiyoruz. Bu işlemleri her türlü dini sorumlulukları yerine getirerek yapmaya özen gösteriyoruz.


Afrika Kurban Bağışı

Afrika kurban bağışı için vakfımız tarafından belirlenen bölgelerdendir. Yedi Başak İnsani yardım derneği, yardım yapılacak olan ülkeleri özenle seçmekte. Kurban bağışı yapılacak olan ülkelerin ihtiyaçlarına göre sınıflandırmakta ve öncelik vermekte. Bu öncelik sırasının, açlık, sömürü ve yoksulluğun devam ettiği ülkelerden biri olan Afrika için de bağış kampanyamız mevcut. Afrika kurban bağışı yardımımızın ücreti 750 Türk lirasıdır. Kurban kesilmeden önce vekalet işlemi için birçok yol kullanıyoruz. Vekalet yazılı ya da sözlü olarak verilebilir. Unutmayalım ki vekalette asıl olan niyettir. Vekalet alma ve verme işlemi telefon, internet, faks ve mail yoluyla yapılabilir. Vakfımıza ilettiğiniz vekaletler bölgeye giden ekiplerimize tarafımızca verilir. Kurbanınızın kesildiği bilgisini de kısa mesaj yoluyla almanız mümkündür. Kesilen kurbanların paylaştırılması ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılması vakfımız tarafından yapılmaktadır. Ekiplerimizin kesim sırasında aldığı video kayıtları da şahsınıza gönderilir. Kurbanlarınızı bağışlamak için banka hesap numaramızı veya web sitemizdeki online bağış seçeneğine başvurabilirsiniz. Ayrıca EFT ve havale yolu ile de Afrika kurban bağışı yapmanız mümkündür. vekalet işlemleri online platformlarda her tülü imkanlarla yapılmaktadır. Bu iki yolu kullanmak isteyen vatandaşlarımız şu şekilde bir yol izleyebilirler. Örneğin, öncelikle hisse sahibinin adı ve soyadını, telefon numarasını ve kurban türünü yazmalıdırlar. Vacip, adak ve şükür şekilde üç adet kurban türü vardır ve belirtilmesi zorunludur. Bu sayede kurbanlarınızı en doğru şekilde sahiplerine iletmemiz mümkün olacaktır.

Yurtiçi Kurban Bağışı

Yoksulluk ve savaş gibi yaralayıcı durumlar yaşayan ülkelere düzenlediğimiz kurban bağışlarının yanı sıra yurt içi kurban bağışlarımız da devam etmektedir. Bu bağışlar Türkiye içerisinde geçerli olan bağışlardır. Ülkemizde de yoksulluk ve ekonomik sorunlar yaşayan vatandaşlarımız olduğunu unutmamalıyız. Biz Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak maddi zorluklar çeken ülke vatandaşlarımızı unutmuyoruz. Onlara yardım eli uzatmak için yurtiçi kurban bağışı projeleri düzenliyor ve yardımlar topluyoruz. Yurt içi yaptığımız bağışlarda da yine yurt dışı ile aynı prosedürleri izliyoruz. Vekalet alma işlemlerimizi aynı şekilde devam ettiriyoruz. Bunun yanı sıra yurt içinde de vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre pay dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bu işlemlerimizin hepsi vakfımız görevlileri tarafından sürdürülüyor. Yurtiçi kurban bağışı yapmayı düşünenler için en güvenli şekilde bu bağışları gerçekleştiriyoruz. Kurban geleneklerinin aynen sürdürülmesi için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Maddi imkanları iyi olan kişilerle iyi olmayan kişiler arasında kurulan dengeye vesile olmak istiyoruz. Yurtiçi kurban bağışı ücretlerimiz 1.600 Türk lirası olarak vakfımız tarafından belirlenmiştir. Vakfımız aracılığıyla adak, akika ve şükür kurbanınızı bağışlayarak hem ibadetinizi yerine getirebilir hem de yardım eli bekleyen vatandaşlarımıza elinizi uzatabilirsiniz. Kurban kesmek ve dağıtmak gibi etkinliklerin ülke refahına ve düzenine olan etkisini göz önünde bulunduran vakfımız, işleri oldukça kolaylaştırmak için çalışıyor. Yurt içi kurban bağışlarınız için de banka hesap numarası, PTT, EFT ve web sitemizi kullanabilirsiniz. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum