Lice kırsalında 2 ton 628 kilo esrar ele geçirildi

Lice ilçesi Dibek ve Yolçatı mahallesi kırsalında Jandarma ve Polis ekiplerinin ortaklaşa düzenlediği operasyonda 2 ton 628 kilogram esrar maddesi ile 826.725 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

Lice kırsalında 2 ton 628 kilo esrar ele geçirildi
07 Ekim 2020 - 00:34

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, “BTÖ ile yasadışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, operasyon bölgesi içerisinde saklanan uyuşturucu maddeleri ve bunları gizleyenleri bularak adalete teslim etmek maksadıyla devam eden Yıldırım-7 operasyonu kapsamında; Lice ilçesi Dibek ve Yolçatı mahallesi kırsalında, Diyarbakır İl J.K.lığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce müştereken icrasına başlanılan Narko-Terörizmle mücadele operasyonu başarıyla tamamlanmıştır.

Söz konusu operasyonda; 58 farklı noktada, 1.526 kilogramı toz, 1.102 kilogramı kubar halde olmak üzere toplam 2 ton 628 kilogram esrar maddesi, 826.725 kök kenevir bitkisi ile1 adet Mauser marka tüfek, 2 adet şarjör ve 8 adet fişek ele geçirilmiştir. Kenevir bitkileri numune alınmasını müteakip yerinde imha edilmiş,ele geçirilen esrar maddesi ve delil niteliği taşıyan diğer malzemeler muhafaza altına alınmıştır.

Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması maksadıyla terör ve narkoterörle mücadele operasyonlarına artan bir azim ve kararlılıkla devam edilecektir.” Denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum