Minecraft Server Kurma

Minecraft Server Kurma
15 Kasım 2021 - 21:40
Minecraft, 2011 yılında İsveç menşeli video oyun geliştiricisi firma Mojang Studios’un yayımladığı; 2014’te Microsoft firması tarafından satın alınan sandbox oyunudur. Minecraft, küpler vasıtasıyla pek çok tasarımın ortaya koyulmasını sağlayan; 2 ve 3 boyutlu şekilde oynanabilen bir oyundur. Oyuncular tarafından oldukça sevilerek oynanan Minecraft, oyunculara kendi dünyalarını oluşturma olanağı sunmaktadır. Minecraft server kurma, istenilen sanal sürücü üzerinden kurulabilir. Biraz teknik bilgiyle bu işlem kolayca gerçekleştirilebilir.
İngiltere menşeli bağımsız video oyun geliştiricisi Facepunch Studios tarafından 2013 yılında satışa sunulan Rust, hayatta kalma amaçlı bir video oyunudur. Çok oyunculu sistem üzerine kurulmuş olan oyun içinde oyuncular, hayatta kalmak için çeşitli faaliyetler yürütürler. Oyun içerisinde açlık sorunundan ölmemek için oyuncunun yeterince beslenmiş olması gerekir. Rust içerisinde kendi dünyasını oluşturmak isteyenler, Rust server kurma opsiyonlarından yararlanır ve kendilerine özgü bir dünya oluştururlar.
Multi Theft Auto (MTA), 2003 yılında satışa sunulan bir oyundur. Çok oyunculu bir oyun istemcisine sahip oyunda, online oyuncularla birlikte oynayabilme olanağı da bulunur. MTA server kurma için birçok seçenek, oyun müdavimlerinin karşısına çıkar. Server için kiralanacak sunucularda, her site kendine göre çeşitli seçenekler sıralamaktadır. Bu seçeneklerden kendine uygun olanı seçmek; oyuncuların kendisine kalmış bir durumdur. Oyuncular bu serverlar içerisinde istediği değişiklikleri yapmakta son derece özgür bir şekilde hareket eder.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum