Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı
09 Mayıs 2022 - 22:40
Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Mutluluk çubuğu, erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu) yaşayan bireyler içindir. Doktor tedavisinden yanıt alınamadığında kesin çözüm olarak size sunulur. Penil protez, penis içerisine yerleştirilerek sertleşmeye yardımcı olur. Bu durum özellikle 40 yaş ve üzerinde görülmektedir. Peki, mutluluk çubuğu nedir ve nasıl yerleştirilir sorularına geçelim.
 
 Mutluluk çubuğu öncesi birçok tedavi vardır fakat yanıt vermemeleri yüksektir. Mutluluk çubuğu kalıcı ve kesin çözüm sunar. Memnuniyet seviyesi ise oldukça yüksektir. Bu penil protezin birkaç çeşidi vardır. Kişinin gördüğü tedaviler ve öz geçmişine dayanarak çeşitler ona göre seçilir. Bükülerek ve şişirilerek olmak üzere iki çeşit vardır.
 
 Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?
 
 Mutluluk çubuğu küçük cerrahi kesimlerle testis torbası ile penisin birleştiği kısımdan kesim yapılır Operasyon sırasında herhangi bir doku çıkarılmaz. Kan kaybı yok denecek kadar azdır. Hasta ameliyat sonrası doktor tavsiyesi ile eve gidebilir.
 
 Tek Parçalı Penil Protez Nasıl Çalışır?
 
 Tek parçalı malleable protez adından anlaşıldığı üzere tek parça olup kullanıma elverişlidir. Esnektir, bükülebilir. Birey kendi isteğine göre protezine pozisyon verebilir. Malleable penil protez operasyon sonrası sürekli bir sertlik verir. Protez 135 dereceye kadar esneyebilir. Altı farklı yarı çap çeşidi bulunmaktadır. Penil protez tek parça olduğu için her açıdan uygun bir seçenektir.
 
 İki Parçalı Penis Protez Nedir Nasıl Çalışır?
 
 Sertleşme problemi sorununda takılan diğer bir protez ise kısmi şişirilebilir iki parçalı protezdir. Memnuniyet oranı daha düşüktür. Bunun sebebi tam ereksiyon ve indirme sağlanamadığı için üç parçalı protez gibi doğal penis görüntüsüne sahip olmamasıdır.
 
 Üç Parçalı Penil Protez Nedir Nasıl Çalışır?
 
 Üç parçadan oluşup parçalar özel bir tüpe bağlıdır. Pompa testis torbasının içinde yer alır. Karın boşluğu içerisinde rezervuar bulunur. Penis içerisine kavernöz doku yerine bir çift silindir yerleştirilir. Bunlar üç parçalı penil protezi oluşturur.
 
 Sağlık sorunu yaşamayan bireyler cinsel uyarı alınca kasık bölgesindeki kan hızlanır. Penis içerisinde ki kavernöz adlı süngerimsi doku kanla dolar ve sertleşme oluşur. Penis protez mekanizması bu doğal fizyolojik duruma oldukça benzemektedir. Her ne kadar parça sayısı fazla olduğu için karmaşık gözükse de doğal ereksiyona en benzeyen mekanizmaya sahiptir.
 
 Testis içerindeki pompanın sıkılması ile ereksiyon başlar. Karın boşluğunda bulunan rezervuardaki sıvı penis içerisinde bulunan silindire dolmaya başlar. Silindir sıvı ile dolduğunda sertleşme ve penis büyümesi gerçekleşir. Üç parçalı penil protez kullanan bireyler istedikleri zaman testisteki pompada bulunan tuşa basarak eski haline getirebilirler. Gevşek bir hal alır. Alınan zevk ve orgazmda herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. Fonksiyonlar doğal isleyişte çalışmaya devam eder. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum