Okul Sırası Nakliye İşlemi

Okul sırası toz boyalar ile boyanmaktadır, boyanan bölgeler sadece ahşaplar değil, metal bölgelerde boyanmaktadır.

Okul Sırası Nakliye İşlemi
27 Ağustos 2020 - 09:30


Okul sırası toz boyalar ile boyanmaktadır, boyanan bölgeler sadece ahşaplar değil, metal bölgelerde boyanmaktadır. Boyama gerçekleştirildikten sonra kuruması için zamanın kullanılması yerine fırınlama işlemi yapılması gerekmektedir. Bu fırınlar 200 derece olmalıdır. Bu tarz yapılan kurutma işlemlerinde okul sırası ömrü çok daha uzun ve sağlıklı olur. Ayrıca canlı bir görünüme de sahip olur.
 
Okul sırası boyutları eğitim sınıflarına göre ayarlanmalıdır. Bu eğitim sınıfları; ilk öğretim, orta öğretim, lise ve üniversite olarak dört grupta ele alınabilir. İlk öğretim, orta öğretim ve lise sınıflarının ölçüleri farklıdır ancak üniversite ölçüleri ise lise ölçüleri ile aynı oranlara sahiptir. Okul sırası seçimi esnasında bu ölçüler son derece dikkat edilmesi gerekmektedir çünkü lise eğitim kurumlarında ilk öğretim okul sıralarının koyulması hem konfor hem sağlık açısından sıkıntılar çıkabilir.
 
Okul sırası boyutları Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıkladığı standartlar ölçüsünde tasarlanmaktadır. Yapım aşamasında ve boyama sırasında kullanılan materyallere de dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü bu materyaller yoğun kimyasallar içermesi durumunda öğrencilerde alerjik reaksiyonlara yol açabilir.
 
Okul sırası fiyatları yapımı sırasında kullanılan malzemelere oldukça geniş bir yelpazeden bakmamız gerekmektedir. Bu malzemeler; çeşitli ahşaplar, plastik ve yarı plastik malzemeler, metaller , çeşitli ahşaplar, ve wezalittir. Werzalit diğer ahşap modellerden oldukça farklıdır ve tamamen insan eli ile yapılan malzemedir. Werzalit çeşitli odunların parçalanarak toz talaş haline getirilir. Çeşitli yapıştırıcı ve tutkallar yardımı ile harmanlanarak, yüksek ısıya sahip fırınlarda basınç ile şekillendirilir. Bu işlemden sonra çeşitli kağıt kaplamalar ile kaplanarak hazır hale getirilir. Bu maddenin okul sırası üretiminde kullanılmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi, son derece dayanıklı olmasıdır. Çünkü herhangi darbe ve çizilmeye karşı direnç gösterir ve şekli bozulmaz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum