Prekast Montajı Nasıl Yapılır?

Prekast Montajı Nasıl Yapılır?
09 Kasım 2022 - 16:00
Genellikle dış cephe kaplaması için tercih edilen prekastın yapım aşamasından sonra çok daha önemli olan montaj aşamasına geçilir. Ege Prekast püskürtme yöntemi ile prekast yapısını uygulamakta ve betonun mukavemetini bu anlamda arttırmaktadır. Mukavemeti artan betonun da özellikle dış cephelerde kullanımı aşınmayı en aza indirerek fiyat – performans alanında üst düzeyde fayda sağlayacaktır. Püskürtme işleminin yanında çelik karkas ve ankraj malzemeleri de montaj alanı için kullanılmaktadır. Bu anlamda fiber beton grc olarak da adlandırılan prekast sistemlerinin montaj süreci ne kadar süzgün olursa dış cephe kaplaması o kadar kusursuz duracaktır. Ege prekast güvencesi ile prekast cephe kaplamaları mükemmel şekilde uygulanmaktadır.
Çelik Karkas Nedir?
Çelik karkas sitemi prekasın montajı esnasında yapıya tutunması için en önemli sistemlerden biridir. Bu anlamda prekastın arasına oturtulan çelik karkas sistemi petler yardımı ile sabitlenmekte ve böylece prekastın yamuk durma gibi bir sorunu söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle çelik karkas prekast montajın ana damarıdır denebilir. Çelik karkasın sorunlu olduğu yapılar genellikle düzgün durmamakta ve görsel açıdan hoş gözükmeyen yapılar olmaktadır.
Ankraj Nedir?
Ankraj malzemeler çelikten oluşmakta ve ‘L ‘ şeklinde olmaktadırlar. Bu malzemeler prekast ve çelik karkasın yapıya tutunmasına yardımcı olur. Bu anlamda prekast sağlam bir şekilde yapıya monte edilir. Bu anlamda prekastın çelik karkas ile sabitlenmesi ve ardından yine çekil ankraj kullanılarak binaya sabitlenmesi sağlanır. Bunun yanında kullanılan birçok ek malzeme ile de yapı güçlendirilir ve montaj tamamlanmış olur. Ege Prekast tüm bu süreçlerde uzman desteği ile müşterilerinin yanında olmakta ve süreci aksatmadan tamamlamaktadır.
Prekast Montaj Fiyatı
Prekast montaj fiyatları ayrı olarak tutulmamaktadır. Bu anlamda dış cephe teklifi almak için Ege Prekast’ a ulaşıldığında alınan fiyat bilgisi içerisinde montaj fiyatı da dâhildir. Prekast fiyatları genel olarak kaplanacak alanın büyüklüğüne göre değişmektedir ve fiyat olarak geleneksel cephe kaplamalarından daha uygun fiyatlardadır. Fakat burada belirtmekte fayda var ki Ege Prekast her daim uygun fiyatlara yüksek kalitedeki işlemleri gerçekleştirmekte ve fiyat alanında müşterilerine yardımcı olmaktadır
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum