Prof. Haydar Baş, Kilis'te düzenlenen program ile anıldı

Prof. Haydar Baş, Kilis'te düzenlenen program ile anıldı
16 Nisan 2022 - 02:19

Prof. Dr. Haydar Baş’ın ahirete irtihal edişinin 2 yıldönümü nedeniyle Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis İl Başkanlığı’nın organizasyonu ile Kilis’te bir anma programı düzenlendi.

KİLİS (İGFA)- Kilis Öğretmenevi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlandı. Daha sonra dünya çapında bir ilim adamı olan Prof. Dr. Haydar Baş’ın biyografisi okundu.

Programın açılış konuşmasını yapan BTP Kilis İl Başkanı Alaiddin Özkar, ebedi Genel Başkanları Prof. Dr. Haydar Baş’ın hayatı boyunca birlik ve beraberlik için mücadele verdiğini, milleti için durmadan çalıştığını ifade ederek, “Prof. Dr. Haydar Baş, ne yaptıysa bu millet için yaptı. Yazdığı tezler, ortaya koyduğu eşsiz projelerin hepsi bu milletin bekası ve zenginliği için oldu. O hep "insan gönüldür gönül" derdi. İnsanın Allah'a olan gönül yolculuğunun onun güzel ahlaka sahip olması için zaruri olduğunu ifade ederdi. Yani Prof. Dr. Haydar Baş, her alanda insanı için mücadele içinde geçen bir hayat sürdü. Bizlere düşen belki de tek vazife; onun düşüncelerini ve projelerini hayata geçirmek için hiç durmadan çalışmak olmalıdır” diyerek sözlerine son verdi. Gençler tarafından Prof. Dr. Haydar Baş’ın Gençliğe Hitabesi ve Gençliğe Mesajı okundu. Araştırmacı- Yazar Uğur Kepekçi ve BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu birer konuşma yaptılar. Daha sonra Prof. Dr. Haydar Baş’ı anlatan sinevizyon gösterisi ilgiyle izlendi. Program aşure ikramı ile sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum