Saç Ekim Koltukları

Saç Ekim Koltukları
18 Ağustos 2020 - 15:59

Saç ekim koltukları saç ekim işlemleri için kullanılan özel tasarlanmış koltuklardır. Saç ekim koltukları aslında görünüş itibari ile cilt bakım koltuklarına benzer ancak bir takım farklılıkları bulunmaktadır.

Kullanım Alanları
Saç ekim koltukları, özel kliniklerde, saç ekim merkezlerinde, cilt bakım merkezlerinde bulunabilen koltuklardır. İşlemin özelliği bakımından bu tarz koltukların kullanım amacına uygun olan merkezlerde bulunması önemlidir. Yani saç ekimi yapmayan bir merkez saç ekimi koltuğunun bulunması etik olarak uygun değildir. Aynı zamanda saç ekimi yapan bir merkezde de saç ekimi koltuğunun bulunmaması yine müşteriler tarafından da hoş karşılanmaz ve kurumun itibarı zedelenmiş olur.

Özellikleri
Saç ekim işlemleri belirli seanslarla yapılan işlemlerdir ve seansların uzunluğu uygulanacak olan yönteme göre değişebilmektedir. En az senasın uzunluğu ortalama 1 saattir. En az seans alındığını düşünecek olursak bir hastanın 1 saat süre ile kıpırdamadan durması pek kolay değildir. Bu nedenle bu tarz yatakların son derece rahat bir şekilde tasarlanmış olması gerekmektedir. Saç ekimi sırasında hasta gerekirse pozisyon değiştireceğinden aşağı ya da yukarı kaydırılması mümkün olan yataklar tercih edilmelidir. Ayrıca yatağın yan kısmında mutlaka bir ışık konulması gerekmektedir. Böylece işlemi yapan kişi rahat çalışabilmektedir. Saç ekimi sırasında ışığın varlığı oldukça önemlidir. Yine bu koltukların baş kısmında mutlaka bir minder bulunmalıdır. Böylece hasta kafasını bu mindere dayayarak daha rahat edebilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum