• DOLAR
  6,7772
  %0,07
 • EURO
  7,4608
  %0,01
 • ALTIN
  372,49
  %0,09
 • BIST
  8,3192
  %0,15
Meyve Yemek Hastalığı Önlüyor

Meyve Yemek Hastalığı Önlüyor

Meyve Yemek Hastalığı Önlemede Etkili Midir?

Meyve yemek konusunda sayısız yazılar okumuşuzdur. Fakat meyve yemek gerçekten de hastalığı önlemede etkili midir?

Meyve Yemek Hastalığı Önlüyor

Kapsamlı bir araştırmada meyve tüketiminin hastalıkların önlenmesinde fayda sağladığı görülmüştür. Ayrıca meyve ve sebzelerin daha çok tüketilmesi erken yaştan oluştan hastalıkların ve ölümlerin de önüne geçtiği belirtildi. Günlük olarak yaklaşık on porsiyon meyve yemek kalp hastalıklarını, kanserleri ve diğer kronik hastalıkları azaltmıştır.

Hangi Meyveler Hangi Hastalığa İyi Geliyor?

Kivi
Kivi tam bir C vitamini deposu. Sadece bir kivide günlük almamız gereken C vitaminin fazlası bulunmaktadır. Peki, kivinin başka nelere yararı vardır? Kivi, kan şekerinin kontrolü için önemli bir meyvedir. Astıma karşı kalkan oluşturur ve astım hastalarının kriz geçirmelerini engeller. Kandaki yap miktarını azaltmaktadır.

Greyfurt
Greyfurt herkesin de tahmin edebileceği gibi soğuk algınlığına çok iyi gelmektedir. Ayrıca sindirimi kolaylaştırır, diş eti kanaması problemini sık yaşayan kişilerin kanamalarını azaltır, tansiyonu dengeler.

Karpuz
Karpuz, sadece yazın yenilmesi gereken bir meyve değildir. Eğer bulabiliyorsanız mutlaka tüketmelisiniz. Çünkü karpuzun en önemli özelliği böbrekleri temizlemesidir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve aynı zamanda astım, kireçlenme, diyabet, kolon kanseri gibi hastalıklara iyi gelmektedir. Erkeklerin cinsel hayatında yaşadığı “iktidarsızlık” durumuna da iyi gelmektedir.

Kiraz
Kiraz, belki de doğal ağrı kesicilerden olan en önemli meyvelerden biridir. Yapılan araştırmalara göre kirazın 500 mg olan bir ağrı kesiciden on kat daha fazla ağrıyı kesebileceği tespit edilmiştir. Ağrı kesici özelliğinin dışında kan şekerini düşürür, kabızlığı giderir, sigara içen kişilerde nikotinin vücuttan atılmasını sağlar. Ayrıca cilt tipi yağlı olan kişilerde oluşan sivilcelerin de giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Elma
Cilde güzellik vermektedir. Soğuk algınlığı sırasında yaşanan öksürüğü geçirmeye iyi gelir. Uykusuzluk problemi çeken kişilerin elma tüketmesi uykusuzluk problemini ortadan kaldıracaktır. Ayrıca romatizma hastalığa da iyi gelmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

escort izmit