• DOLAR
  6,7772
  %0,07
 • EURO
  7,4608
  %0,01
 • ALTIN
  372,49
  %0,09
 • BIST
  8,3192
  %0,15
Sıkı Diyet Yapmanın Yolları

Sıkı Diyet Yapmanın Yolları

Kararlı diyet

Fazla kilolardan kurtulma adına diyet yapmaya başvurulur. Diyet yaparken dikkat edilmesi gereken bir kaç husus vardır. Diyet yaparken başarılı bir sonuca ulaşmak için, yapılması gerekenlerin başında diyet yapmaya gerçekten karar vermiş olmak ve bu diyete kendini hazır hissetmek gereklidir. Yapılacak diyetin doktor kontrolünde olması daha sağlıklı bir diyet olacaktır. Bilinçsiz diyet yapmak fazla kilolardan kurtulup, kimi zaman çeşitli hastalıkların meydana gelmesine neden olmaktadır. Gerçekten diyet yapmaya karar vermiş kişilerin, artık sıkı diyet sloganı ile kendilerini yapacakları diyete odaklamaları gereklidir.

Diyet yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar

Sıkı bir diyete karar verildiği zaman planlı bir şekilde hareket etmek, diyet yapmaya karar vermiş kişilere artı bir puan sağlayacaktır. Yapılacak diyeti günlere, haftalara ve hatta yapılacak diyet süresine göre aylara yıllara bölerek programlı bir şekilde yapılan diyet planındaki kurallara uyulması gerekmektedir.

Diyet yaparken başarılı olmak için öncelikle bir uzman diyetisyen tarafından vücut taramasından geçirilmeli ve kişinin mevcut olan kronik hastalığı, kullandığı ilaçlar ve geçirdiği hastalıklar var ise doktora bildirilmeli ve ona göre uygun bir diyet programı oluşturularak bilinçli ve sağlıklı bir diyet süreci geçirilmelidir. Sıkı bir diyet sürecine girmiş kararlı kişilerde motivasyonun sağlanması önemli bir husus olmakla beraber kişinin motivasyonunu kaybettirecek. Her türlü şeyden uzak durması gerekmektedir. Öncelikle diyet süresince stres ve olumsuzluklardan kaçınılmalıdır. Diyet yaparken her gün aynı saat aralıklarında yemek yemeye özen gösterilmeli ve program dışına çıkmamaya çalışılmalıdır.

Uzman diyetisyen tarafından uygun görülür ise yapılan diyetin spor ile desteklenmesi diyetin daha etkili olmasını sağlayarak kişiyi daha dinç ve zinde tutacaktır. Diyet süresince yağlı besinlerden ve fazla karbonhidrat içeren besinlerden uzak durulmalı ve diyet listesi dışına çıkmayarak kaçamak yapmamaya özen gösterilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

escort izmit