Şark Bülbülü Celal Güzelses türküleriyle anıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi’nde eğitim gören öğrenciler, online devam ettikleri derslerinin ardından Şark Bülbülü Celal Güzelses’i 62. ölüm yıl dönümünde türküleriyle andı.

Şark Bülbülü Celal Güzelses türküleriyle anıldı
01 Şubat 2021 - 23:58
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Bilgi Evi’nde eğitim gören öğrenciler, Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Şark Bülbülü" unvanı verdiği Diyarbakırlı halk sanatçısı Celal Güzelses için anma programı düzenledi. Online devam ettikleri derslerini bitirdikten sonra Bilgi Evi Müzik Kulübü’ne kayıtlı öğrenciler, Güzelses’in birbirinden güzel türkülerini eğitmenleri eşliğinde seslendirdi.

Anma programında Bilgi Evi eğitmenleri, öğrencileri Celal Güzelses’in hayatını anlattı. Celal Güzelses’in 62. ölüm yıl dönümü olduğunu hatırlatan eğitmenler, Güzelses’in sanat dünyasındaki yerini hala koruduğunu ve türkülerinin dilden dile dolaştığını ifade ettiler. Celal Güzelses’in sadece Diyarbakır’da değil tüm ülkede bir değer olarak kabul edildiğini belirten öğrenciler ise “Güzelses nasıl ki kendi memleketine dört elle sarıldıysa biz de sarılacağız, onu unutmayacağız ve onu hep sahipleneceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum