Uluslararası PEGEM Eğitim Kongresi Online Olarak Yapıldı

Uluslararası Pegem Eğitim Kongresi 16-19 Eylül 2020 tarihleri arasında Dicle Üniversitesi ve Pegem Akademi işbirliği ile çevrimiçi (online) olarak düzenlendi. Kongrenin açılışında Pegem Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Suat DÜZ, Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Giray TOPAL, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARAKOÇ ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa SAFRAN birer açılış konuşması gerçekleştirdi.

Uluslararası PEGEM Eğitim Kongresi Online Olarak Yapıldı
24 Eylül 2020 - 01:21

Uluslararası Pegem Eğitim Kongresi kapsamında 9 farklı oturumda 532 bildiri sunuldu. Kongre kapsamında 3 çalıştay, 99 adet eserin sergilendiği Uluslararası Sanal Sergi ve Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı tarafından bir müzik dinletisi düzenlendi. Ayrıca “Toplumsal Vicdanın Geliştirilmesinde Eğitimin Rolü”,  “Eğitimde Sosyal Adalet” ve “Mülteci Çocukların Eğitim Sistemine Entegrasyonu” başlıklı üç farklı panel düzenlendi.

Oturum başkanlığını Prof. Dr. Özcan DEMİREL’in yaptığı ve Prof. Dr. Ali Osman ALAKUŞ, Doç. Dr. Kasım KIROĞLU ve Pegem Akademi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Servet SARIKAYA’nın konuşmacı olarak katıldığı kongrenin kapanış oturumunda ise kongrenin değerlendirmesi yapıldı ve kongrenin hazırlanan sonuç bildirgesi okundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum