Whatsapp Web

Whatsapp Web

Whatsapp Web
31 Ağustos 2020 - 21:35


Oldukça fazla kullanıcı hacmine sahip ücretsiz bir mesajlaşma alanı olarak görülen WhatsApp mesaj gönderme programlarından daha aktif bir şekilde kullanılmaktadır. WhatsApp sayesinde artık internet üzerinden yazışma görüntülü konuşma işlemleri yapılabilmektedir. Hemen hemen her telefon sahibinin telefonuna uyumlu olan, kişilerin uygulamayı indirerek kullandıkları bu platform zamanla kendini daha da geliştirilmiştir. Arayüz olarak bakıldığında oldukça kullanışlı ve sade bir donanıma sahiptir.
 
2009 yılında ilk defa yayın hayatına başlamış olan WhatsApp; 2G, 3G, 4G gibi farklı kullanım alanlarına sahip geniş bir yazılım sistemidir. Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanılmaya başlanan ve kurulan WhatsApp anlık mesajlaşmayı sağlayan bir sistemi geliştirmiştir. Zamanla ihtiyaç duyulmasından kaynaklı olarak internet üzerinden de ulaşılabilir hale gelmiştir.
 
WhatsApp Web Sürümü
İOS ve Android cihazlar ile uyumlu bir şekilde yayın hayatına başlayan WhatsApp platformu'na zamanla internet ortamına taşımışlardır. Bu sayede toplu bir şekilde telefona ihtiyaç duymadan tüm konuşmalara erişebilme imkanı sağlamıştır. WhatsApp'ın web sürümünün çıkması ile beraber artık sadece telefonlar üzerinden erişim sağlanabilen bu platform, masaüstü bilgisayarlar tarafından da erişime açık bir hale gelmiş bulunmaktadır. Tarayıcı ile bağlantı kurularak kullanılması mümkün olan WhatsApp web, telefonunuzun içerisinde bulunan WhatsApp menüsü içindeki alan aracılığı ile kullanılabilmektedir.
 
WhatsApp Web Nasıl Kullanılabilir?
WhatsApp Web kullanabilmek için öncelikle telefonunuz içerisinde WhatsApp'ı açmalısınız.
 
l  
WhatsApp'a giriş yaptıktan sonra menü kısmı içerisinde “ayarlar” kısmına gelmeniz yeterlidir.
 
l  
Ayarlar içerisinde whatsapp web olarak yazılan kategoriye tıkladığınızda karşınıza bir ekran çıkacaktır.
 
l  
Bu ekran kare karekod okuma ekranıdır. Masaüstünden açacağınız WhatsApp web sitesi içerisinde de bulunan kodu alanına telefonunuzda açılan ekranı okuttuğunuzda otomatik olarak iki alan arasında etkileşim başlayacaktır.
 
l  
Bu noktada telefonu kapatmadığınız, WhatsApp'ı iptal etmediğiniz ve kapatmadığınız takdirde web üzerinden WhatsApp mesajlarınızı görebilir ve burada mesajlara cevap yazabilir.
 
l  
Anlık olarak oturumlara katılabilir ve bu şekilde mesajları kopyalayabilme şansına sahip olabilirsiniz.
 
l  
Herhangi bir şekilde bağlantı koptuğu anda WhatsApp web bağlantınızda erişme kapanmış hale gelecektir.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum